Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Νικήτης, ιδρύθηκε το έτος 1985.

Ως σημείο αναφοράς του, έχει τις εγκαταστάσεις του Σχολείου Νικήτης. Οι δράσεις του Συλλόγου είναι συνεχείς από το έτος ίδρυσης και εντονότερες σήμερα με τα ακούραστα μέλη του Συλλόγου να πασχίζουν για το καλό των παιδιών, τόσο σε εξωσχολικές, όσο και σε ενδοσχολικές δραστηριότητες: (τμήματα χορωδίας, θεατρικής αγωγής, μαθήματα για σκάκι και ζωγραφικής, φιλανθρωπικά bazaar, χριστουγεννιάτικες και αποκριάτικες εκδηλώσεις, αιμοδοσία, ανταλλακτική βιβλιοθήκη), όπως και αγορές εξοπλισμού του Σχολείου (υπολογιστές, αρμόνιο, μικροφωνική, διαδραστικούς πίνακες) και ανακαινίσεις του Σχολικού Κτηρίου (τουαλέτες κτλ.), προς όφελος των παιδιών.

Σχετικά με εμάς

Το Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο Νικήτης βρίσκεται στο κέντρο της Νικήτης Ν.  Χαλκιδικής και λειτουργεί ως 12/θέσιο.

Δημοτικό Σχολείο Νικήτης

Νικήτη Ν. Χαλκιδικής

Τ.Κ. 63088

Copyright © 2021 Primary School of Nikiti – Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος.

Δημιουργία ιστοσελίδας:

Νικόλαος Θ. Κουμπούρης(ΠΕ70)

Οι φωτογραφίες δημοσιεύονται μετά από έγγραφη συγκατάθεση των κηδεμόνων και δεν αναφέρονται προσωπικά δεδομένα. Απαγορεύεται η αναδημοσίευσή τους.